Skip to content

Diabetin çaj – produktet origjinale, blej tani, opinionet, çmimi

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Shërimi pije që shkakton diskutime të nxehta, Diabetin, mbetet ende i pashkelur. Rreth bimëve mrekulli që mund të kuruar një sëmundje serioze, të njohura vetëm për murgjit që mbledhura bimët. Sekreti i priftërinjtë e manastirit askush nuk u largua, në mënyrë që përbërja e çajit mund të mendoj vetëm me metodën e të menduarit logjik.

Si e Diabetin

para receta çaji Kisha përkasin Krijuesit, Herbalist, shërues, arkimandritit e madhe e Saint-shpirtërore manastirit Timashevskaya George. Rus Shenjtë ishte tërhequr tek ai me kërkesa për shërim. Pronat rralla shëruese të bimëve në rritje në afërsi të tempullit,

2 19 Diabetin çaj  produktet origjinale, blej tani, opinionet, çmimi

murgjit u korrur me dorë. Pije, përveç cilësi

terapeutike, ishte e ndryshme:

 • energji;
 • pronat qetësues;
 • një shije të këndshme.

Recipes çaj mbeti sekret i ruajtur nga afër. Ata mbledhin thërrimet nga fragmente të dorëshkrimeve të lashta. Kanë përbërjen e dobishme fees- destinuara për shërimin e çdo sëmundje.

Përshkrimi i Diabetin

Murgjit ishin duke përdorur Kishën çdo ditë. Jetëgjatësia e më i lartë se sa në tempull njerëzit që jetojnë në botë. Pija ka një sërë veprimesh medicinale:

 • krovoochishchajushchee;
 • qetësues;
 • anti-inflamator,
 • tonik.

Ai ka jo një, por dhjetra e recetave për shërimin e sëmundjeve.

Pronat e bimëve të përfshira në recetave të Kishës së çajit

Pije përdoret më shumë se 10 bimeve. Secili prej tyre mund të ndikojnë në kontrollin e sëmundjeve.

 1. Elecampane shëron 9 sëmundjet.
 2. Hithër heq anemi, ndihmon në forcimin e sistemit imunitar.
 3. buckthorn kripë printime, worms, trajton inflamacion, është konsideruar si një laksativ i fortë.
 4. Sage paralajmëron sëmundje kanceri është përdorur si një anti-inflamator.
 5. St. Gjonit Wort trajton lëkurës, sëmundje të zemrës, përmirëson funksionimin e zorrëve dhe stomakut.
 6. Rosehip është përdorur për parandalimin, trajtimin, rregullon metabolizmin, traktit digjestiv, përmirëson sistemin imunitar.
 7. Helichrysum ndihmon për të aktivizuar proceset metabolike, ndikon fshikëz fshikëz e tëmthit, stomakut dhe të mëlçisë.
 8. Lime ka shërim, anti-inflamator, efekt qetësues, heq spazma, të përbashkët dhe dhimbje koke.
 9. Horsetail heq carcinogens, pengon

  shfaqjen e gurëve, ju do të jetë diuretik, antibacterial, anti-inflamator pronave.

 10. Dandelion soothes dhimbje në shpinë dhe nyje, lufton lodhjen, zvogëlon peshën, është përdorur si një pastrim dhe cholagogue.
 11. trumzë është përdorur për kurimin e sëmundjeve që lidhen me traktin respirator, probleme meshkuj, redukton dëshirat për alkool, pastron trupin.
 12. Kamomil ndihmon për të reduktuar vrull e gjymtyrëve, imunitetin, traktin e tretjes, heq stresin.
 13. forcues Series-, anti-inflamator, diuretik.
>>>>  SkinMatrix - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Kompozimet janë të bashkuar me emrin “Manastirit”, vetitë shëruese të bimëve rritur në tempull.

Rreth kompozime terapeutike e të Diabetin

Cilësia e produktit qenësishme në titull “Diabetin”, e cila është e mbarsur me energjinë e livadheve të pacenuar, pyjet. Pija ka

1 16 Diabetin çaj  produktet origjinale, blej tani, opinionet, çmimi

një aromë hyjnore dhe aroma delikate.

Përgatitja e çajtoren e Kishës

Recipes cilat mund të jenë të përgatitur Diabetin përbërjen në shtëpi, një numër shumë i madh. Duke e ditur diagnozën dhe vetitë terapeutike të bimëve për të bërë një pije nuk është e vështirë. Për këtë recetë ju do të duhet barishte që është rekomanduar nga mjeku juaj. Recetë është:

1.In brewed në 1 gotë me ujë (200 ml) 1 lugë çaji e barishte të valë. Për steaming infuzion me një kapak për 5-7 minuta ​​p>

 1. Tea Infuzion është përgatitur në një banjë me ujë për të mbajtur vetitë shëruese të bimëve. Vendosur në një pjatë 200 ml ujë dhe 1 lugë çaji e bimëve. Përbërja është ndezur 15 minuta në një banjë me ujë, pas së cilës ajo është përdorur, të tilla si saldim.

Diabetin nga pirja e duhanit

Shërimi pije nga pirja e duhanit nuk zëvendëson nikotinë si mjete të tjera. Efekti i pije është për të pastruar qelizat nga substancat toksike të duhanit

gjatë (21 ditë). Në fund të trupit është 1% nikotinë. Përbërja e çajit përfshin 7 herbs:

 • St. Wort Gjonit;
 • Sambucus nigra;
 • Nëna dhe njerka;
 • ngjyra gëlqere;
 • Lungwort;
 • rrënjët Comfrey;
 • the lëpushkë.

Tea është e lehtë për t’u përgatitur. Për një pjesë që ju duhet:

 1. Për të mbushur një koleksion lugë çaji në një gotë dhe brewed me 200 g ujë të valë.
 2. infused pije nga 10 deri në 30 minuta.
 3. Gjatë ditës ju mund të pini 3 gota.
>>>>  Nautubone - produktet origjinale, blej tani, opinionet, çmimi

Mos pini për lactating nënat dhe gratë shtatzëna. Në imunitetit të shtesë, është e mundur për të vazhduar trajtimin, duke antihistamine (Tavegil, suprastin, ishte Trexel).

Përgatitja e pije çaj nga sëmundjet e stomakut

Useful manastireve stomak çaji kur dështimet ndodhin në traktin e tretjes. Këto sëmundje përfshijnë:

 • dysbiosis zorrëve;
 • diarre ose kapsllëk;
 • helmimit me shtesa mjekësore, alkoolit ose substancave të tjera toksike;
 • kolit;
 • ulçerë stomakut dhe 12 Ulçera duodenale;
 • gastrit kronik.

Çaj vuri në dukje një gamë të gjerë të efekteve të

20 12 Diabetin çaj  produktet origjinale, blej tani, opinionet, çmimi

sëmundjeve të traktit gastrointestinal për shkak të faktit se përbërja përmban 9 bimeve medicinale.

Diabetin në trajtimin e pankreasit

Pija ka shërim pronat që mund të përmirësojnë gjendjen e pacientit. Nëse çaj përdoret vazhdimisht, ajo ka si më poshtë:

 • zvogëlon toksicitetit;
 • efekti anti-inflamator,
 • reduktuar aciditetit në stomak;
 • lehtësimin;
 • për të përmirësuar metabolizmin.

Me forma të avancuara të sëmundjes një Diabetin nga pancreatitis duhet të marrë tri herë në ditë 1/3 Cup pas ngrënies për 3-4 javë. Kursi i plotë (3 muaj) është kryer në mënyrë të përsëritur me një interval prej 1-2 javë. Pini pije 3 deri në 4 herë në ditë në një gotë të plotë.

Pronat e dobishme e trajtimit çaj për prostatitis

Burrat përdorin Diabetin nga prostatitis. Ky mjet ka një pozitë udhëheqëse në shërimin e sëmundjes. Pija përbëhet nga bari:

 • St. Wort Gjonit;
 • egra u rrit;
 • ajrit;
 • bozhure;
 • rodhe;
 • jamball;
 • hithër;
 • Orchis;
 • motherwort;
 • buds thupër.

çaj ndikon metabolizmin në indet, veprim antibakteriale dhe anti-inflamatore. Bimët në përbërjen e tij, përmbajnë substanca të dobishme (polysaccharides, minerale, vitamina, vajra esenciale). Duke vendosur në një kurs të trajtimit, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.

>>>>  Presuren Cardio - produktet origjinale, blej tani, opinionet, çmimi

mjekësi

Folk njohur emrat e 28 të Diabetin. Duke filluar kursin e trajtimit, ju duhet të mbani mend dy rregulla: për të sqaruar diagnozën, të përshtatura për trajtim brenda 3-6 muaj. Bëni pije në qëllimet parandaluese është e dobishme për trupin e njeriut. Tea është e domosdoshme në periudhën e rehabilitimit, pranverë dhe në vjeshtë. Useful pas një trajtimeve intensive plotësuar, sëmundjet e traktit gastrointestinal, veshkat dhe mëlçinë. Ndeshi pije shërimit çdo ditë, në mëngjes, mund të shpëtoj të stresit nervor dhe depresioni.

Previous article

UpSize - produktet origjinale, blej tani, opinionet, çmimi

Next article

GoPotent Tea - produktet origjinale, blej tani, opinionet, çmimi